Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hlášení rozhlasu > Hlášení dne 22. dubna

Hlášení dne 22. dubna  • Srdečně zveme naše topolanské seniory na tradiční setkání, které se uskuteční v pátek 26. dubna od 17 hodin ve Společenském centru. K tanci a poslechu zahrají manželé Frankovi. Těšíme se na Vás

 

  • Spolek PRORADOST ve spolupráci s SDH Topolany a obcí Topolany srdečně zve všechny na XV. Slet čarodějnic. Sraz 30. dubna v 17 hodin ve víceúčelovém areálu. Stylové oblečení vítáno. Čarodějnické dobroty a lektvary zajištěny.  Namažte svá košťata a vezměte s sebou něco na opékání.

 

  • Ředitelka MŠ Vážany oznamuje, že zápis do mateřské školy na školní rok 2024-2025 proběhne ve čtvrtek 9. května. Potřebné dokumenty k vyplnění je možné si vyzvednout v mateřské škole během běžného provozu nebo si přihlášku vytisknout na webových stránkách www.msvazany.cz

 

  • Firma  KOHAPLANT, spol. s r.o., prodejce ovocných dřevin přijede do naší obce v úterý 23. dubna v 8 :00 hod. a bude nabízet k prodeji ovocné stromky různých druhů a odrůd, vypěstovaných z bezvirózního materiálu pro jarní výsadbu. Všechny rostliny se budou prodávat za jednotnou  cenu 215Kč. V nabídce jsou i pozdní odrůdy se zvýšenou odolností vůči mrazu.

Prodávat se budou tyto druhy a odrůdy ovocných dřevin:

kdoule, mišpule, renklody, meruňky, jabloně, broskve, švestky, hrušky, třešně srdcovky, rybíz, angrešt, růže, borůvky, vinná réva, lísky, moruše, nektarinky, hurmikaki, maliny, dříň,  osvědčené odrůdy vynikající chuti, nenáročné pro pěstování. Speciální zakořeňovací hnojivo za 50 KČ. Kořeny jsou ošetřeny disperzním gelem zabraňujícímu vysychání.